Ogród z miejscem dla wyobraźni

Kiedyś pamiętam chciałam studiować architekturę krajobrazu. Jednak po bliższym zapoznaniu się z tym kierunkiem postanowiłam wrócić do źródeł. Czyli tam gdzie się to wszystko zaczęło. Zostałam rolnikiem, dało to owoc w postaci fascynacji ogrodami użytkowymi i permakulturą.

Szukając wyobraźni

Szczególnie w ogrodzie trudno o takie miejsca w obecnych trendach. Chociaż nieśmiało płaskie trawniki zastępowane są ogrodami leśnymi czy naturalnymi. Ja w ogrodach szukam kryjówki dla siebie i swoich myśli. Takiej tajemnicy, którą mogę poznać i się z nią zaprzyjaźnić. Wiecie, chodzi mi o taki tajemniczy ogród na własnej działce.

Tajemniczy ogród

Taki zakątek gdzie wszystko rośnie jak chcę powinien być w każdym ogrodzie. Tam nie tylko my możemy się zaszyć ale też inni. Myślę o takich gościach jak jeże, sikorki czy nawet orzechówki. W takich miejscach zamieszkają też trzmiele, pod warunkiem, że będą miały pod dostatkiem kwiatów. Jeśli myślimy o ogrodzie weźmy pod uwagę nie tylko własne chciejstwa ale też dobrobyt innych jego użytkowników.

Uczymy się ogrodnictwa

Najlepszą szkołą jaką mogę Wam polecić jest szkoła matki natury. Obserwując jak sobie radzi z porzuconymi polami, brzegami rzek czy nawet starą drogą można się wiele nauczyć. W naturze nie jest tak prosto jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Wszystko się ze sobą łączy i współpracuje. Przy tym wykluczenie jednego ogniwa burzy wszystko i raczej ciężko go zastąpić czymś innym.

 

Więc jeśli ogród to tylko z wyobraźnią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *