Ogród z miejscem dla wyobraźni

Kiedyś pamiętam chciałam studiować architekturę krajobrazu. Jednak po bliższym zapoznaniu się z tym kierunkiem postanowiłam wrócić do źródeł. Czyli tam gdzie się to wszystko zaczęło. Zostałam rolnikiem, dało to owoc w postaci fascynacji ogrodami użytkowymi i permakulturą.

Szukając wyobraźni

Szczególnie w ogrodzie trudno o takie miejsca w obecnych trendach. Chociaż nieśmiało płaskie trawniki zastępowane są ogrodami leśnymi czy naturalnymi. Ja w ogrodach szukam kryjówki dla siebie i swoich myśli. Takiej tajemnicy, którą mogę poznać i się z nią zaprzyjaźnić. Wiecie, chodzi mi o taki tajemniczy ogród na własnej działce.

Tajemniczy ogród

REKLAMA

Taki zakątek gdzie wszystko rośnie jak chcę powinien być w każdym ogrodzie. Tam nie tylko my możemy się zaszyć ale też inni. Myślę o takich gościach jak jeże, sikorki czy nawet orzechówki. W takich miejscach zamieszkają też trzmiele, pod warunkiem, że będą miały pod dostatkiem kwiatów. Jeśli myślimy o ogrodzie, weźmy pod uwagę nie tylko własne chciejstwa ,ale też dobrobyt innych jego użytkowników.

Uczymy się ogrodnictwa

Najlepszą szkołą jaką mogę Wam polecić jest szkoła matki natury. Obserwując jak sobie radzi z porzuconymi polami, brzegami rzek czy nawet starą drogą można się wiele nauczyć. W naturze nie jest tak prosto jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Wszystko się ze sobą łączy i współpracuje. Przy tym wykluczenie jednego ogniwa burzy wszystko i raczej ciężko go zastąpić czymś innym.

Więc jeśli ogród to tylko z wyobraźnią.

Monika Capińska

Jestem absolwentką studiów na kierunkach rolniczych i ochrony środowiska. Zafascynowana światem roślin, w swoim ogrodzie kolekcjonuję stare odmiany roślin ozdobnych, owocowych oraz warzyw. W między czasie piszę artykuły i poradniki o uprawie i pielęgnacji roślin.

Zostaw Swój Komentarz Poniżej :)